توالت فرنگی

توالت فرنگی

توالت فرنگی

تاریخچه توالت فرنگی

اولین توالت فرنگی در سال 1596 اختراع شد اما تا سال 1851 گسترش پیدا نکرده بود. توالت‌فرنگی در گذشته شباهت چندانی به توالت‌های فرنگی این روزها نداشت. قبل از تولید و ایجاد توالت‌فرنگی، به مجموعه‌ای از سنگ‌های روی هم چیده شده و یا گودالی در بیرون از خانه و یا برخی گلدان‌های مخصوص توالت می گفتند.

امروزه توالت فرنگی نه‌ تنها یکی از اجزای جدانشدنی معماری است بلکه به یک عنصر مرکزی طراحی داخلی تبدیل شده است. باید در نظر داشت سرویس های بهداشتی یکی از بخشهای مهم خانه است و دکوراسیون آن از اهمیت خاصی برخوردار است. استفاده از توالت‌فرنگی به دلیل قرارگیری راحت فرم بدن و ستون فقرات به سلامت کمک می‌کند.

مزیت استفاده از توالت فرنگی

پزشکان برای افرادی که ناراحتی در قسمت پا و کمر دارند، سالمندان و بانوان باردار استفاده از توالت‌فرنگی را سفارش می‌کنند. اما حتی در سلامتی کامل نیز بهتر است توالت ایرانی خود را با یک مدل فرنگی جایگزین کرد. زیرا استفاده دائم از توالت ایرانی به مفاصل آسیب می‌زند و در دراز مدت مشکلات کمر درد و پا درد ایجاد می‌کند.

بگذارید دلیل این آسیب را برایتان توضیح دهیم. تصور کنید هر دفعه هنگام نشستن روی توالت سنتی پنج دقیقه در این وضعیت قرار بگیرید، با این شرایط مقدار زیادی از وزن شما روی مفصل زانو قرار می‌گیرد و این فشار باعث آسیب به مفاصل می‌شود. این وضعیت می‌تواند روزی چند مرتبه تکرار شود و به تدریج مشکلاتی را به‌وجود بیاورد. به همین دلیل همه گروه‌های سنی برای حفظ سلامت بدن بهتر است یکی از انواع توالت‌فرنگی استاندارد را تهیه و استفاده کنند.

انواع توالت فرنگی از نظر نحوه نصب

توالت‌فرنگی‌های رایج بازار در سه مدل یک تکه، دو تکه و وال هنگ می باشند.

توالت فرنگی یک تکه

در این مدل مخزن و کاسه توالت به هم متصل هستند. توالت‌فرنگی یک تکه سطح بهداشت بالایی دارد. زیرا درزها کمتر هستند و تمیز کردن بدنه راحت انجام می‌شود. از نظر ظاهری نیز یکپارچگی و فرم بهتری نسبت به مدل دو تکه دارد.

توالت فرنگی دو تکه

در این مدل مخزن و کاسه توالت از هم جدا هستند و نصب آنها نیز جداگانه انجام می‌شود. مدل‌های دو تکه به نگهداری بیشتری نیاز دارند تا آلودگی در درز میان کاسه و مخزن باقی نماند. معمولا قیمت مدل دو تکه کمتر از مدل‌های دیگر توالت‌فرنگی است و تنوع قابل قبولی نیز دارد.

توالت‌فرنگ وال هنگ یا دیواری

وال هنگ جدیدترین و جذابترین مدل توالت‌فرنگی است. این مدل پایه ندارد و و بر روی دیوار نصب می‌شود. مخزن توالت در این مدل معمولا درون دیوار قرار می‌گیرد. به همین دلیل حجم بسیار کمتری در سرویس بهداشتی اشغال می‌شود. این مدل شستشو و نظافت آسانی دارد، به دلیل قرارگیری تجهیزات درون دیوار سروصدا را به حداقل می‌رساند، با وجود تجهیزات و استحکامات درون دیوار مقاومت بسیار بالایی دارد، ارتفاع آن قابل تنظیم است و مصرف آب بسیار کمتری دارد.

انواع توالت‌فرنگی از نظر دکمه فلاش

دکمه تخلیه توالت‌فرنگی فلاش نام دارد. دکمه تخلیه معمولا در کنار یا بالای مخزن توالت فرنگی قرار می‌گیرد. در مدل‌های توکار و وال‌هنگ دکمه فلاش روی دیوار قرار دارد. بعضی از فلاش‌ها دو دکمه جداگانه دارند. این نوع توالت‌فرنگی‌ها دو زمانه هستند. برای کنترل بهتر مصرف آب و کاهش هزینه آب از توالت‌فرنگی دو زمانه استفاده می شود.. از این دو دکمه یکی برای تخلیه کل حجم آب و دیگری برای تخلیه نصف حجم آب است. با این امکان می‌توانید میزان آب را با توجه به نیاز انتخاب کنید و از به هدر رفتن کل آب جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات محبوب