استراکچر وال هنگ

استراکچر وال هنگ

استراکچر وال هنگ (مکانیزم) همان فلاش تانک هست که پشت دیوار و یا داخل دیوار پنهان شده است. این فلاش تانک به همراه پروفیل های فلزی نگه داری می شود و وظیفه نگه داشتن وزن توالت دیواری به همراه فرد استفاده کننده را دارد.

انواع استراکچر وال هنگ

استراکچر توالت فرنگی به چند حالت تقسیم بندی می شود. معیارهای تقسیم بندی بر اساس داشتن پروفیل فلزی، ضخامت استراکچر توالت و یا بر اساس ارتفاع استراکچر می باشد.

استراکچر دیواری با ضخامت 12 سانتیمتر

ضخامت این استراکچر مناسب برای دیوارهای سفالی، بلوک بتنی، لیکاو… با ضخامت 20 سانتی متر نهایی می باشد. با توجه به ضخامت مناسب استراکچر دسترسی راحت به تجهیزات داخل تانک را وجود دارد. حجم آب 10 لیتر می باشد. عرض تانک حدود 50 سانتیمتر است و عرض مناسب برای داشتن استحکام استراکچر را دارند.  مناسب برای توالت فرنگی های دیواری می باشد.

استراکچر دیواری با ضخامت 8 سانت

این استراکچر جز محبوب ترین استرکچرهای توالت دیواری در ایران است ولی برای استفاده در ساختمان های ایران زیاد مناسب نیست. این مدل برای دیوارهای پیش ساخته شده طراحی شده است که معمولا ضخامت دیوار 10 سانتی متر می باشد. حجم آب در شرکت های مختلف در این مدل متفاوت می باشد و می تواند از7 لیتر تا 10 لیتر متغیر باشد. هر چقدر حجم آب داخل تانک بیشتر عرض استراکچر بیشتر می باشد.

فلاش تانک توکار بدون استراکچر

این مدل استراکچر مخصوص دیوارهایی است که تانک توانایی ایجاد استحکام لازم بوسیله استحکام دیوار کند. مناسب برای دیوارهای لیکا، سفالی، بتنی و آجری و … می باشد. برای دیوارهای پیش ساخته مناسب نمی باشد. ضخامت این مدل تانک ها همانند 2 سری قبلی 8 و 12 سانتیمتر می باشد. مناسب برای توالت های زمینی و ایرانی و توالت های بک تو وال می باشد.

تجهیزات استراکچر توالت فرنگی دیواری

استراکچرهای وال هنگ از قسمت های مختلفی بوجود آمده است که هر کدام به تنهایی نقش کلیدی در کیفیت عملکرد دارد. قسمت های مختلف در بخش زیر است:

  •   تانک استراکچر وال هنگ

تانک از ABS پلاستیک درست شده است. وظیفه نگهداشتن آب در درون تانک را دارد. نحوه قالب گیری و فرم دهی قالب پلاستیکی تاثیر بسیار فراوانی در استحکام تانک دارد. تانک می بایست در برابر فشار وارد درهنگام کاشی کاری را مقاوم باشد.

  •  فوم تانک استراکچر

فوم، اطراف تانک را تا ارتفاع قبل از قرارگیری کلید فلاش تانک، پوشش می دهد. وظیفه فوم، عایق کردن صدای پر کردن و خالی کردن هنگام فلاش می باشد. ضخامت فوم از 3 میلیمتر تا 5 میلیمتر مناسب می باشد.

تجهیزات داخل تانک استراکچر وال هنگ

داخل تانک از 3 قسمت تشکیل شده است:

  •  شیر پیسوار

شیر پیسوار در استراکچرهای وال هنگ داخل تانک می باشد. شیر پیسوار کیفیت های متفاوتی دارد. بهترین مدل آن، شیر پیسوار از جنس برنج و دارای فیلتر می باشد.

  •  شناور

وظیفه ی شناور تنظیم و پرکردن حجم آب است و قابلیت  تنظیم شدن به مقدار دلخواه از قبل را دارد. شناور با کیفیت بالا دارای سرعت بالای پر کردن آب در عین حال بی صدا بودن است.

  •  پمپ تخلیه

وظیفه باز کردن دهانه خروجی تانک را دارد و در انتهای پمپ تخلیه یک واشر حلقوی هست که نقش آب بند کردن تانک را در قسمت کف دارد. زمان باز و بسته بودن پمپ تخلیه تاثیر مستقیم بر روی حجم آب تخلیه دارد. در پمپ های تخلیه دیواری جدید کلید تنظیم حجم آب های مختلف نیز وجود دارد.

پروفیل فلزی استراکچر 

وظیفه ی استقامت و قدرت نگه داشتن وزن توالت دیواری و شخص مصرف کننده را روی دیوار دارد. استفاده از ضخامت پروفیل مناسب به همراه جوشکاری دقیق و کامل می تواند تاثیر بسزایی روی این استحکام داشته باشد. قدرت استراکچر ساخته شده می بایست تحمل وزن 400 کیلوگرم را داشته باشد. در قسمت پایینی استراکچر می بایست رزوه های نگهداری پیچ های بلند اتصال بین استراکچر و توالت دیواری را داشته باشد. جای سوراخ پیچ روی استراکچر 4 عدد می باشد که فاصله نزدیک به نزدیک 18 سانتیمتر و فاصله دور به دور 23 سانتیمتر می باشد.

کلید فلاش تانک استراکچر

تنها قسمتی از استراکچر که پس از نصب قابل دیدن است کلید فلاش تانک می باشد. سایز کلید فلاش تانک در برندهای مختلف متفاوت می باشند. تعداد کلید روی آن بین 1 تا 2 عدد، بسته به استفاده از سیفون تک زمانه و دو زمانه جنس کلید فلاش تانک از ABS پلاستیک، استینلس استیل، شیشه سکوریت رنگی می تواند باشد. در فضاهای عمومی از کلیدهای سنسوری استینلس استیل استفاده می شود.

پیچ های بلند استراکچر

این دو پیچ بلند فولادی وظیفه نگه داشتن و اتصال توالت دیواری به دیوار و استراکچر را دارند در استراکچرهای با کیفیت، داخل استراکچر مهره های رزوه ها پانچ شده و پیچ داخل آن می رود در مدل های بی کیفیت از پیچ و مهره روکار استفاده می شود . در این روش احتمال بریدن پیچ را دارد و در آینده تغییر فواصل پیچ امکان پذیر نبوده . طول پیچ ها حدود 20 سانتیمتر و قطر آن 1 سانتیمتر می باشد .

پوشش فضای کیلد فلاش تانک

پوشش بوسیله قالب پلاستیکی و یا قالب فوم طراحی شده است وظیفه آن راهنمایی فضای برش کاشی کار برای اتصال کلید فلاش تانک به استراکچر می باشد. در آینده برای تعمیر و نگهداری استراکچر دسترسی به داخل از این قسمت می باشد. ضخامت قالب بین 3سانت تا 10 سانتیمتر می باشد. بر روی ضخامت قالب علامت هایی جهت نشان دادن مینیمم و ماکسیمم ضخامت دیوار تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات محبوب