آبنما

ساخت آبنما

ساخت آبنما متناسب با فضا و نیاز شما با کمترین هزینه و صرفه جویی آب با آی بس.

ساخت آبنما

آب جزو عناصر پایه ای و طبیعی است که استفاده از آن در طراحی می تواند به فضا روح و شادابی دهد. آب با توجه به خاصیت و ماهیت خود انرژی های منفی را گرفته و انرژی مثبت به فضا می دهد. بنابراین با استفاده مناسب از آب در طراحی فاضی داخلی و خارجی و به نحوی که آب هرز نرود، می تواند فضای مثبت و شادابی را برای شما آماده کند. آبنما یکی از مواردی است که با استفاده مناسب و درست از آن می توان، فضای انرژی بخش در فضای خود ایجاد کنید.

آبنما معمولا شامل فواره و آب راکد یا متحرکی است که علاوه بر ایجاد جلوه ای زیبا در محیط و متعادل ساخت هوا، با صدای دلنشین جریان آب آرامش به محیط و فضا می بخشد. امروزه با توجه به اینکه از فضای روستایی و طبیعی و فضاهای سبز و آبشار و… دور شده ایم و بیشتر فضاها شهری و با بافت های سخت ساخته شده است می توان تنها با فضاسازی عناصر طبیعی مانند آبنما و فضاهای سبز مقداری از نیاز روحی و روانی انسان ها به طبیعت را جبران کرد. می توان ساخت آبنما را با آلاچیق ترکیب کرد.

انواع آبنما

آبنمای صخره ای

آبنمای صخره ای و یا سنگی جهت استفاده در آبنمای منازل مسکونی، آب نمای باغ ها که می توان از آبنما به صورت سنگ های طبیعی و یا آبنما با صخره مصنوعی و به صورت سیمانی استفاده کرد.

آبشار صخره ای

آبشار های صخره ای از جنس سنگ های طبیعی و صخره مصنوعی می باشند.

آبنمای دیواری

در آبنمای دیواری، نازل ها روی دیوار به کار نصب می شوند. آبنماهای دیواری برای فضاهایی مثل استخر، روف گاردن، لابی هتل ها و رستوران ها، ویلا ها، ساختمان اداری و تجاری مناسب هستند.

آبنمای موزیکال

همانطور که از نام آن مشخص است، همراه با حرکات آب، صدای موسیقی نیز پخش می شود. در آبنمای موزیکال آنچه مهم است حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود.

آبنمای شیشه ای

آبنمای شیشه ای همانطور که از نام آن مشخص است، استفاده از شیشه جزو موارد اصلی این نوع سازه می باشد. در آبنمای شیشه ای طراحی نوینی از ترکیب آب و نور و شیشه می باشد. آبنمای شیشه ای با توجه به دکوراسیون محل اجرا در قابهای استیل، چوبی، سنگی و … قابل اجرا می باشد. در این نوع سازه مهمترین مورد حرکت جریان آب بر روی شیشه می باشد.

آبنمای مدرن

آبنمای مدرن حرکت آب به شکل هدایت شده و هوشمندانه است. طراحی آبنمای مدرن می تواند به صورت موزیکال، هوشمند، شیشه ای، حبابی، فواره ای  باشد.

آبنمای باغی

آب توسط لوله به منابعی که بالاتر از آبنمای مورد نظر قرار می گیرد; باعث می شود که آب با سرعت بیشتری به سمت آبنما وارد شود. در واقع همان جوی های آبی که در باغ ها به حرکت در می آیندف مشخص کننده آبنمای باغی هستند.

ساخت آبنما مه پاش

در آبنمای مه پاش به وسیله نازل های مخصوص خود، آب را به صورت پودر و ذرات بسیار ریزی در می آورد. به خاطر وزن پایین این ذرات، هنگام برخورد با هوا تبدیل به بخار شده، و ذرات آن شبیه مه می شوند. رطوبت و ایجاد فضای دل انگیز حاصل از این نوع آبنما و ذرات ریز آن، احساس زیبای بودن در کنار آبشاری بزرگ را القا می کند.

ساخت آبنمای خانگی

همانطوری که از نام آن مشخص است آبنمای خانگی در داخل خانه مورد استفاده می شود، بنابراین جزو مهمترین مواردی که باید در آن استفاده می شود، بی صدا بودن آن است.

تجهیزات ساخت آبنما

آبنما از چند بخش تشکیل شده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

پمپ

پمپ جزو مهمترین بخش های یک آبنما می باشد. همانطور که می دانید، پمپ ها وسیله چرخش و به جریان درآوردن آب در آبنما را دارند.

نازل

نازل در ظاهر آبنما استفاده می‌شود. نازل‌ها در انواع مختلفی دارد.

لوله و اتصالات

لوله‌هایی که در ساخت آبنما استفاده می شود با توجه به نوع آبنما متفاوت هستند ولی معمولا از لوله‌های pvc و لوله‌های مسی در لوله‌کشی آبنماها استفاده می‌شود.

کابل

سایز کابل‌ها نیز براساس نوع آبنما متفاوت است ولی جنس کابل‌ها از لاستیک است.

 فیلتر

ورود مواد جامد به داخل آبنما باعث خرابی آن شده و جریان آب را مختل می‌کند؛ برای جلوگیری از این اتفاق از فیلتر‌ استفاده می شود.

نوارآب بندی

از نوار آب‌بندی برای آب‌بندی کابل‌ها و جلوگیری از ورود آب به اتصالات و ایجاد اتفاقات ناگوار استفاده می‌شود.

منبع تغذیه

انواع منبع تغذیه آبنما: 1- سوئیچینگ ریلی، 2- تخت، 3- ترانس با توان و ولتاژ متفاوت

تجهیزات حرفه ای و پیشرفته

  1. سیستم کنترل
  2. نرم افزار کنترل آبنما
  3. سیستم کنترل از راه دور
  4. کارت‌های کنترلی
  5. سیستم کنترل آهنگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *