10 تا گران قیمت ترین خانه ها در دنیا

کاخ باکینگهام

در این مقاله می خواهیم به بررسی 10 تا از گرانترین خانه های دنیا – جهان بپردازیم. فهرست خانه ها و تصاویر مربوطه از طریق منابع مختلفی در وب، همچون Architectural Digest، Veranda و Arch20 اقتباس و ارائه شده اند. در ادامه به بررسی تصاویر و امکانات هر یک از این گرانترین خانه های ساخته شده و خاص در دنیا می پردازیم. هریک از این خانه ها شرایط خاص و امکاناتی دارند که باعث شده است در لیست گرانترین خانه ها قرار بگیرند.

10 تا از گران قیمت ترین خانه های دنیا – جهان 

10. باغ کنزینگتون 18-19 به قیمت 128 میلیون دلار

گرانترین خانه های دنیا

باغ کنزینگتون 18-19 به عنوان اولین خانه در فهرست مربوط به از گرانترین خانه های جهان، ذکر شده است. خانه بسیار بزرگی در مجاورت منازل افراد میلیاردر قرار گرفته است که منازل مذکور در معتبرترین مناطق لندن یعنی باغ کنزینگتون واقع شده اند. بنای فوق در حال حاضر متعلق به لاکشمی میتال، تاجر و میلیاردر هندی است که رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بزرگترین شرکت فولادسازی جهان یعنی ارسلورمیتال می باشد.

خانه وی دارای مساحتی تقریباً برابر با 55000 فوت مربع می باشد که برای نخستین بار در قرن 19 ساخته شد. در ابتدا، متشکل از دو خانه نیمه مستقل بود که بعداً توسط سازنده، دیوید خلیلی به یک خانه تبدیل شد.

این خانه دارای 12 اتاق خواب، استخر سرپوشیده، حمام ترکی و پارکینگی با ظرفیت پارک 20 خودرو است. البته ملک مذکور پیش از خریداری توسط آقای میتال، متعلق به چند تا از خانواده های بسیار مشهور و ثروتمند از جمله: خانواده روتشیلد، فری پلز، داوود خلیلی، برنی اکلستون، بود. آقای میتال با اطلاع از همسایگی با افرادی همچون شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون، از آرامش خاطر فراوانی لذت می برد.

9. پالازو دی آمور به مبلغی معادل 195 میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه های دنیا ؛ پالازو دی آمور

گرانترین خانه های دنیا

تعجبی نخواهد داشت که بگوییم یکی از گران قیمت ترین خانه های دنیا در بورلی هیلز در کالیفرنیا واقع شده است. پالازو دی آمور متعلق به جف گرین کارآفرین موفق املاک و مستغلات است که دارای مساحتی تقریباً معادل با 53000 فوت مربع می باشد. این ویلا به سبک مدیترانه ای ساخته شده است که متشکل از 12 اتاق خواب، 23 حمام، استخرهای شنای متعدد، زمین تنیس، آبشارها و سالن های تئاتر و پارکینگی با ظرفیت 27 خودرو می باشد.

در صورتی که اهل مهمانی باشید، لازم به ذکر است که پالازو دی آمور دارای یک سالن رقص گردان و سالن بزرگ رقص نیز می باشد.با این اوصاف، چنین خانه ای بیشتر مشابه با استراحتگاه تعطیلات است تا یک خانه شخصی، ولی مطمئن باشید که یکی از گران قیمت ترین خانه های دنیا به شمار می رود.

8. املاک الیسون به قیمت 200 میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه های جهان ؛ املاک الیسون

گرانترین خانه های جهان

این ملک به قیمت تقریباً 200 میلیون دلار و متعلق به لری الیسون، یکی از بنیانگذاران اوراکل و یکی از ثروتمندترین افراد در جهان، و در رتبه هشتمین خانه گران قیمت در دنیا قرار دارد. این ملک از وسعت زیادی و مساحتی دقیقاً برابر با 23 هکتار، و بیش از یک خانه برخوردار است.

10 ملک مختلف در مجموعه بنا شده اند که چایخانه و حمام، یک دریاچه مصنوعی و یک حوض از جمله آنها هستند. طرح آن برگرفته از طراحی خانه های ژاپنی می باشد و الگوی طراحی آن برگرفته از طرح یک کاخ امپراتور ژاپنی است. خانه توسط یک معمار و معلم ذن بودایی به نام پل دریسکول، طراحی شد. در سرتاسر محوطه آن، درختان بسیار گران قیمتی مانند شکوفه های گیلاس، افرا، بلوط و درختان سرخ به چشم می خورند.

7. گران قیمت ترین خانه های دنیا؛ برکه فرفیلد به قیمت 248میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه ها؛ برکه فرفیلد

کرانترین خانه های دنیا

هرگز فهرستی از گران قیمت ترین خانه های دنیا را در اختیار نخواهید داشت که یکی از املاک آن در شهر نیویورک قرار نگرفته باشند. برکه فرفیلد متعلق به ایرا رنر، مالک گروه Renno، یکی از شرکت های سرمایه گذاری هلدینگ در حوزه ذوب و تولید می باشد. این ملک دارای مساحت 63 هکتاری و متشکل از 29 اتاق خواب، 39 حمام، یک اتاق غذاخوری 91 فوتی، زمین بسکتبال، سالن بولینگ، زمین اسکواش، زمین تنیس و سه استخر می باشد. برای تامین برق این عمارت، نیاز به مصرف برق زیادی است که خوشبختانه دارای نیروگاه بسیار خاص متعلق به خود است که در همان محل در کنار بنا قرار دارد. لازم به ذکر است که ملک دارای پارکینگی با ظرفیت 100 خودرو است!

6. پنت هاوس برج اودئون به قیمت 330 میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه ها؛ پنت هاوس برج اودئون

گرانترین

پنت هاوس برج اودئون با ارزش تقریباً 330 میلیون دلار، در رده ششم از گران قیمت ترین خانه های دنیا قرار گرفته است. بنا دارای قیمتی معادل با قیمت یک آپارتمان 35000 فوت مربعی در بالای یکی از گران قیمت ترین ساختمان های موناکو می باشد. طراحی پنت هاوس توسط معماری به نام الکساندر گیرالدی صورت گرفت و توسط گروه مازوکوکو هم اجرا و ساخته شد. پنت هاوس بر روی چندین طبقه قرار گرفته است و دارای آسانسور خصوصی می باشد. اما همه اینها کافی نیست و باید به سرسره آبی خصوصی آن در یک استخر بینهایت با دید 360 درجه هم اشاره کنیم.

5. ویلا لس پالاس بولز به قیمت 390 میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه ها؛ ویلا لس پالاس بولز

کرانترین خانه های جهان

ویلا لس پالاس بولز با قیمت تقریبی 390 میلیون دلار در رتبه پنجم فهرست گران قیمت ترین خانه های دنیا قرار دارد. ویلا لس پالاس بولز یا “کاخ حبابی” توسط یکی از معماران مجارستانی به نام آنتی لواگ طراحی شد و طی سالهای 1975 تا 1989 ساخته شد. نام مجموعه هم برگرفته از اتاق های گرد آن است که دارای ویو رو به دریای مدیترانه هستند. الهامات لوواگس هم برای طراحی ملک برگرفته از نخستین خانه های انسان به کار رفته اند. اما در عین حال خانه با بهره گیری از برخی امکانات رفاهی موجود واقعاً در حد زیبایی توسعه و ارتقا یافته است. همچنین، ملک از سه استخر، باغ های متعدد و یک آمفی تئاتر 500 نفری برخوردار است که در منطقه ای در مجاورت دامنه تپه ای ساخته شده است.

بابل پالاس در حال حاضر متعلق به پیر کاردین یکی از طراحان مشهور مد فرانسوی و ایتالیایی الاصل می باشد. کاربری ملک عمدتاً همانند خانه تعطیلات برای پیر می باشد که در عین حال، مکانی دیدنی برای برگزاری مهمانی ها و رویدادهای مهم است، همچون زمانی که دیور مجموعه کروز خود را در آنجا طی یک نمایش مد داخلی و خارجی به نمایش گذاشت.

4 . گرانترین قیت ترین خانه های دنیا، ویلا لس سدرس به قیمت 450 میلیون دلار

گران قیمت ترین خانه های جهان ؛ ویلا لس سدرس

گرانترین خانه

ویلا لس سدرس در رتبه چهارم جدول گران قیمت ترین خانه های دنیا ذکر شده است که در ساینت جین کاپ فرات فرانسه قرار دارد. قیمت ویلا در حدود 450 میلیون دلار تخمین زده شده است و دارای ارزش تقریباً نیم میلیارد دلاری می باشد. بنای فوق در سال 1830 برای نخستین بار ساخته شد و سپس در سال 1904 توسط پادشاه بلژیک لئوپولد دوم خریداری شد. در سال 2017 تحت عنوان گران قیمت ترین خانه و در صدر جدول خانه های گران قیمت دنیا قرار داشت. اما پس از آن زمان سه ملک دیگر در فهرست جلوتر از آن و در رده های اول تا سوم قرار گرفتند. این ملک در حدود 35 هکتار و در باغی مملو از درختان سرو بنا شده است و نام آن هم از درختان باغ در سرتاسر محوطه پیرامون بنا برگرفته شد.

ملک دارای مساحتی تقریباً 18000 فوت مربع است و متشکل از 14 اتاق خواب، یک استخر شنا به اندازه استخر مسابقات المپیک و یک اصطبل بزرگ با ظرفیت 30 اسب است. در بخش دکوراسیون داخلی ویلا هم از لوسترهای کریستالی، کارهای چوبی طلاکاری شده، نقاشی های رنگ روغنی قرن نوزدهمی و کتابخانه ای با پانل های چوبی برای نگهداری ۳۰۰۰ کتاب استفاده شده است.

3. ویلا لئوپولدا به قیمت 750 میلیون دلار

گرانترین خانه های جهان ؛ ویلا لئوپولدا

گران ترین خانه های دنیا

ویلا لئوپولدا در رتبه سومین خانه گران قیمت در دنیا قرار گرفته است. این ویلا متعلق به لیلی صفرا، بیوه بانکدار برزیلی لبنانی، ادموند صفرا که پس از مرگ همسرش همچنان در آنجا زندگی می کند. این ملک در منطقه ای در بخش فرانسیس آلپ، دریانوردی منطقه کوت دازور قرار گرفته است و دارای مساحتی در حدود 50 هکتار می باشد.

ویلا دارای 11 اتاق خواب، 14 حمام، یک گلخانه تجاری، سکوی فرود و پرواز هلیکوپتر، آشپزخانه ای در فضای باز و یکی از زیباترین استخرهایی می باشد که تاکنون طراحی و ساخته شده است. همچنین، ویلا به دلیل ضبط یکی از صحنه های فیلم آلفرد هیچکاک در سال 1955 در آن بسیار مشهور است که صحنه دستگیری یک دزد بود. نام ویلا هم برگرفته از صاحب اصلی آن یعنی لئوپولد دوم پادشاه بلژیک است که مجدداً در دهه 1920 توسط یکی از معماران آمریکایی، اوگدن کدمن جونیور، طراحی و بازسازی شد.

2. آنتیلا به قیمت 1 میلیارد دلار

گرانترین خانه های جهان ؛ آنتیلا

کرانترین

آنتیلا در فهرست گران قیمت ترین خانه ها در رده دوم یعنی به عنوان دومین خانه گران قیمت دنیا ذکر شده است که در بمبئی، در کشور هند واقع شده است و قیمت آن معادل با حدود 1 میلیارد دلار برآورد شده است. این ملک مذکور توسط یکی از شرکت های معماری مستقر در شیکاگو یعنی، Perkins & Will، و شرکت طراحی هتلداری به نام Hirsch Bender Associates طراحی و ساخته شد. این ملک متعلق به موکش آمبانی، رئیس و مدیر عامل شرکت Reliance Industries Limited، یک شرکت Fortune Global 500، یکی از ثروتمندترین افراد هند طراحی و ساخته شد.

ساختمان 400000 فوت مربعی در مجاورت تپه کامبالا در بمبئی واقع شده است و با 27 طبقه در ارتفاع بسیار بالایی قرار گرفته است. همچنین، ملک فوق دارای مقاومت بالا در برابر زلزله ای به بزرگی 8 ریشتر طراحی و ساخته شده است. در داخل خانه، با شش طبقه روبرو خواهید شد که دارای یک طبقه برای محل پارک خودرو، یک ایستگاه ارائه خدمات خودرویی، یک معبد، یک سینمای 50 نفره و 9 آسانسور است. همچنین ملک فوق متشکل از یک سالن مجهز به سونا و جکوزی، سه فرودگاه، یک سالن، یک سالن رقص و استودیو یوگا، اتاق بستنی و چندین سینما است.

طبق گزارشات موجود باید اشاره نمود که آنتیلا نیازمند حداقل 600 کارمند و صرف هزینه هایی بالایی برای رسیدگی به کارها و بخش های مختلف خواهد بود.

1. کاخ باکینگهام با قیمت 2.9 میلیارد دلار – گرانترین خانه های دنیا 

گرانترین خانه های جهان  – کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام در رتبه اول فهرست گرانترین خانه های دنیا قرار دارد. کاخ باکینگهام متعلق به خانواده سلطنتی بریتانیا می باشد، و مجموعه بزرگی متشکل از تعدادی زیادی املاک مجلل است. کاخ در شهر وست مینستر لندن واقع شده است که دارای 775 اتاق، 78 حمام، 92 دفتر و 19 اتاق خواب می باشد و از سال 1873 اقامتگاه رسمی سلطنتی بوده است و خاندان سلطنتی بریتانیا در آن سکونت داشته اند. کاخ دارای مساحتی تقریباً معادل با 828000 فوت مربع می باشد و تنها باغ مجموعه کاخ باکینگهام 40 هکتار برآورد شده است اما با وجود اندازه و لقب آن تحت عنوان گرانترین خانه جهان، باز بزرگترین کاخ جهان به شمار نمی رود. قیمت کاخ در صورت فروش، حدود 2.9 میلیارد دلار تخمین زده شده است که البته بعید به نظر میرسد و قطعاً هیچ گاه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

خلاصه گرانترین خانه های دنیا

امیدوار هستیم که از مطالعه فهرست فوق پیرامون 10 تا از گران قیمت ترین خانه های جهان لذت برده باشید. آیا خانه ای با قیمتی بیش از یک میلیارد دلار سبب تعجب شما نمی شود؟! قطعاً احمقانه به نظر میرسد، اما واقعیت دارد و خانه هایی با مبالغ بالاتر از یک میلیارد دلار وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *