خرید توالت ایرانی مناسب

توالت زمینی

خرید توالت زمینی مناسب

در صورتی که می خواهید سرویس بهداشتی خانه خود را تعیمر و یا بازسازی کنید و سنگ توالت ایرانی (زمینی) خود را تعویض کنید، هنگام خرید سنگ توالت ایرانی توجه به مواردی مانند ابعاد سنگ توالت، نوع آبریز، ارگونومی و جنس سنگ بسیار مهم است.

زمان خرید باید طول و عرض و عمق کاسه را متناسب با سرویس بهداشتی منطل خود انتخاب کنید تا زمان نصب به مشکل برخورد نکنید. از نکات مهم کیفی زمان خرید برای سرویس بهداشتی توجه به جنس سنگ، لعاب و ضریب جذب آب است. جنس سنگ از چینی بهداشتی است، چینی بهداشتی با کیفیت میزان جذب آب آن کمتر از یک درصد است.

سنگ‌های بی کیفیت توالت های ایرانی میزان جذب آب بالایی دارند که باعث تجمع آلودگی می شود و بستر مناسبی برای رشد میکروب و قارچ می باشد و در نتیجه باعث ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی و دستشویی خواهد شد.

سطح توالت باید صاف و کم موج، براق و شفاف باشد، ضخامت لعاب باید مناسب و با کیفیت باشد. لعاب‌های بی کیفیت، مات و نازک در برابر شستشو و ساییدگی مقاومت کمی دارند.

یکی از نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید سنگ برای سرویس بهداشتی توجه کرد، نوع آبریز یا ریم است. توالت‌های ایرانی دو نوع آبریز باز و آبریز بسته دارند.

انواع توالت ایرانی

توالت ایرانی از لحاظ آبریز به دو دسته ریم باز و ریم بسته تقسیم می شود. ریم بسته مدل جدید توالت زمینی است که مزایای زیادی مانند آبگیری همه بخش های کاسه، صدای کم سیفون و همچنین جلوگیری از تجمع حشرات می باشد.

نوع دیگر توالت های ایرانی سایز کاسه از لحاظ ارتفاع است که به دو دسته تخت و گود تقسیم می شود.

تقسیم بندی دیگر توالت ایرانی نوع طبی آن است که با توجه به شیبی که محل قرار گیری پاها دارد باعث می شود که زمان بلند شدن، فشار کمتری به کمر وارد شود.

برای انتخاب بهتر با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *